Uudised

RMK kutsub metsa kuusele

15.12.2015

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) kutsub selgi aastal jõulupuud metsast ise tooma. Klassikalise talveilma puudumine võib meele küll kurvaks teha, ent sobiva kuuse leidmist see isegi lihtsustab.

Loe edasi »

Metsaühistud koostasid oma teenuste standardi

14.12.2015

Eesti erametsaomanike koondavad metsaühistud koostasid metsaomanikele osutatavate teenuste standardi. Tegemist on Eesti esimese metsaühistute endi poolt loodud ühistute toimimist kirjeldava dokumendiga. Standard on seotud metsaühistute ühise kaubamärgi kasutuselevõtuga ning see on kohustuslik kõigile kaubamärgiga liituda soovivatele ühistutele.

Loe edasi »

Ülevaade 2015.a III kvartali puiduturust

24.11.2015

Kolmandas kvartalis käitus puiduturg erinevate sortimentide lõikes erinevalt. Okaspuupalkide hinnad langesid. Okaspuupalgid odavnesid keskmiselt ühe protsendi jagu. Ainult kuusepeenpalkide hinnad jäid sisuliselt poolaasta tasemele. Aastataguse ajaga võrreldes on kõik okaspuupalkide hinnad kukkunud, männipalgid on odavnenud 6-8% ja kuusepalgid 5-7%.

Loe edasi »

Eesti Metsaseltsile valiti uus juhatus

22.10.2015

21. oktoobril toimus Eesti Metsaseltsi üldkoosolek, kus valiti juhatus järgmiseks 3. aastaks. Metsaseltsi uus juhatus on kuueliikmeline juhatuse liikmeteks on Riigimetsa Majandamise Keskus (Aigar Kallas), Eesti maaülikool (Hardi Tullus), Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit (Pille Meier), Luua metsanduskool (Haana Zuba-Reinsalu), Eesti Erametsaliit (Liina Laineveer) ja Metsateenijate Ühing (Kaarel Tiganik). Eesti Metsaselts jätkab traditsiooniliste üritustega korraldades ka edaspidi raievõistlusi, koolinoorte metsandusvõistlust "Noored Euroopa metsades" ja "Otsustajate Metsakooli".

Loe edasi »

Vereta Jahi võitis Jarek Jõepera jäneseportree

19.10.2015

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks parimaks tabamuseks kuulutati Jarek Jõepera foto vihmas kihutavast jänesest. Lustivate jäneste ja teiste looma- ja linnufotodega Eesti parimatelt loodusfotograafilt saab tutvuda näitusel RMK majas Toompuiestee 24, Tallinn.

Loe edasi »

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki