Uudised

Männikärsaka tõrjumine on hädavajalik

06.06.2016

Seoses tavatult põuase kevadega on on üle Eesti täheldatud erakordselt suuri männikärsaka kahjustusi istutatud okaspuu kultuurides. Eesti Erametsaliit kutsub kõiki metsaomanikke üles, kes sel kevadel ning eelmisel sügisel kuuse ja männkultuure rajasid, neid üle vaatama, et tuvastada männikärsaka kahjustusi. Samuti tasuks kontrollida, eelmise aasta kevadel istutatud kultuurid, kuna ka nendes on kahjustusi esinenud.

Loe edasi »

Parimad metsatundjad tulevad Hugo Treffneri Gümnaasiumist

20.05.2016

16. – 17. mail toimus Noored Euroopa metsades Eesti finaal, kus esikohale tuli Hugo Treffneri Gümnaasiumi noormeeste võistkond. Sügisel sõidetakse Lätti rahvusvahelisse finaali, kus metsanduslikes teadmistes ja oskustes pakuvad konkurentsi teiste Euroopa riikide noored.

Loe edasi »

Raievõistluste hooaeg algas Maamessil Kevadkarikaga

27.04.2016

Läinud reedel ja laupäeval Tartus Maamessil toimunud raievõistlustel xTREEm CUP 2016 Kevadkarikas oli Eesti parim veel juunioride klassis võistlev Team STIHL’I liige ja Läänemaa Metsaühistut esindav Jarro Mihkelson. Võistluste üldvõit läks sedakorda Leetu, nende raieäss Romas Balciunas tegi tugeva tulemuse 1618 punkti jättes teiseks maailmameistri Jukka Perämäki. Kolmas koht läks Lätti 1601 punktiga Anatolis Selivanovsile.

Loe edasi »

Noorte metsavõistluse finalistid selgunud

05.04.2016

29. märtsil toimus "Noored Euroopa metsades" metsaviktoriin, kus 13. - 19.- aastased koolinoored panid proovile teadmised Eesti ja Euroopa metsadest. Punktid on kokku loetud ja Eesti finalistid on selgunud.

Loe edasi »

300 noort testivad teadmisi metsast

29.03.2016

29. märtsil toimub „Noored Euroopa metsades“ veebiviktoriin. 50 küsimust Euroopa ja Eesti metsandusest, loodushoiust, metsakorraldusest ja puidu kasutamisest panevad proovile 101 võistkonna teadmised. Parimad kohtuvad maikuus Eesti finaalis.

Loe edasi »

Iga tihumeeter puitu annab 70 eurot maksutulu

08.03.2016

Erametsakeskuse tellimusel valmis uuring „Puidu kasutusest saadav lisandväärtus ning selle mõju Eesti sisemajanduse koguproduktile ja maksutulule“. OÜ Finantsmaailm koostatud uuringu aluseks on 2007.-2014. aasta andmed ja selles analüüsitakse nii puidukasutuse otseseid kui ka kaudseid mõjusid Eesti majandusele.

Loe edasi »

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki