Uudised

Uus trükis: "Mälestusi Eesti Metsaloo radadelt"

03.11.2016

Trükist ilmus raamat " MÄLESTUSI EESTI METSALOO RADADELT" Sisaldab metsatöötajate mälestusi alates 20 saj algusest kuni lõpuni. Eesti metsameeste tegemistest Kaug-Ida metsade hõlvamisel, metskondade loomise ajast peale Vabadussõda, Teise maailmasõja ajast ja metsanduse olukorrast peale teist suurt sõda. Töödest, sotsiaalsetest suhetest ja olukorrast metskondades 1950 kuni 1990te aastateni, elust metsavahitalus 1950-60tel. Metsameeste õppimisest ja õpetamisest Tartus ja Luual, kohati üle võlli kippuvast tudengielust, grotesksetest juhtumistest, mis tulenes nõukogulikust elustiilist, jahist ja laulust, teadusetegemisest ja juhtimisest

Loe edasi »

Männikärsaka tõrjumine on hädavajalik

06.06.2016

Seoses tavatult põuase kevadega on on üle Eesti täheldatud erakordselt suuri männikärsaka kahjustusi istutatud okaspuu kultuurides. Eesti Erametsaliit kutsub kõiki metsaomanikke üles, kes sel kevadel ning eelmisel sügisel kuuse ja männkultuure rajasid, neid üle vaatama, et tuvastada männikärsaka kahjustusi. Samuti tasuks kontrollida, eelmise aasta kevadel istutatud kultuurid, kuna ka nendes on kahjustusi esinenud.

Loe edasi »

Parimad metsatundjad tulevad Hugo Treffneri Gümnaasiumist

20.05.2016

16. – 17. mail toimus Noored Euroopa metsades Eesti finaal, kus esikohale tuli Hugo Treffneri Gümnaasiumi noormeeste võistkond. Sügisel sõidetakse Lätti rahvusvahelisse finaali, kus metsanduslikes teadmistes ja oskustes pakuvad konkurentsi teiste Euroopa riikide noored.

Loe edasi »

Raievõistluste hooaeg algas Maamessil Kevadkarikaga

27.04.2016

Läinud reedel ja laupäeval Tartus Maamessil toimunud raievõistlustel xTREEm CUP 2016 Kevadkarikas oli Eesti parim veel juunioride klassis võistlev Team STIHL’I liige ja Läänemaa Metsaühistut esindav Jarro Mihkelson. Võistluste üldvõit läks sedakorda Leetu, nende raieäss Romas Balciunas tegi tugeva tulemuse 1618 punkti jättes teiseks maailmameistri Jukka Perämäki. Kolmas koht läks Lätti 1601 punktiga Anatolis Selivanovsile.

Loe edasi »

Noorte metsavõistluse finalistid selgunud

05.04.2016

29. märtsil toimus "Noored Euroopa metsades" metsaviktoriin, kus 13. - 19.- aastased koolinoored panid proovile teadmised Eesti ja Euroopa metsadest. Punktid on kokku loetud ja Eesti finalistid on selgunud.

Loe edasi »

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki