Uudised

Metsaistutuspäevad üle Eesti

14.04.2017

Käes on metsaistutusaeg! Nagu igal kevadel, on metsas tegutsejatel nüüd käed-jalad tööd täis. Tänavu istutatakse metsadesse üle Eesti 30 miljonit väikest puud, peamiselt ikka meile kõige tuttavamaid liike - mände, kuuski ja kaski.

Loe edasi »

Metsanduse innovatsiooni kannustavad piirangud

02.03.2017

Hiljuti Eesti maaülikoolis doktoritööd kaitsnud Meelis Tederi sõnul pole metsandus eriti innovatiivne ehk uuenduslik valdkond. Pigem toimub uuendus puidutöötlemises või nendes valdkondades, mis valmistavad seadmeid, olgu need siis metsanduse või puidutöötlemise tarbeks.

Loe edasi »

Jahimehed kohtusid Eesti maaettevõtjate, maa- ja metsaomanike esindusorganisatsioonidega

01.03.2017

16. veebruaril kohtusid Eesti Jahimeeste Seltsis Eesti maaettevõtjate, maa- ja metsaomanike esindusorganisatsioonide esindajad jahimeestega. Tegemist oli juba teise kohtumisega ja seekord saadi kokku väiksemas koosseisus: põllumeeste poolt kolm, metsameeste poolt kolm ja jahimeeste poolt kolm esindajat. Arutati neljal teemal: Sigade Aafrika katku tõrje meetmed, Jahiseaduse võimalik muutmine, IT süsteemide arendamine kahjude registreerimiseks ja jahilubade väljaandmiseks ning jahiulukite seireandmete loetelu ja kogumise korra arutelu.

Loe edasi »

Keskkonnaministeerium: metsa juurdekasv on suurem, kui seni arvatud

15.12.2016

Kõiki metsandusotsuseid tehakse Eestis metsanduse arengukava 2011-2020 alusel. Arengukava koostamine oli laiapõhjaline protsess ning arengukava sai positiivse hinnangu keskkonnamõjude strateegilise hindamise käigus, kirjutab keskkonnaministeeriumi vastulauses Tartu tedlaste metsandusartiklile ministeeriumi avalike suhete nõunik Kadri Masing.

Loe edasi »

Metsa majandamine Soomes tugineb põhjalikele teadusuuringutele

09.12.2016

Metsaasju ajades ja planeerides on eestlased ikka põhjanaabritelt eeskuju otsinud. Soome on teada-tuntud metsariik ning sealne metsakasvatus on kõrgelt arenenud ja palju uuritud. Soomes on metsi järjepidevalt inventeerinud juba 20. sajandi algusest, see on andnud teadustööks vajalikud usaldusväärsed andmed ja hea ülevaate metsade arengust pika perioodi jooksul.

Loe edasi »

Puiduarhitekt: puidust korrushoonete ehitust takistab teadmatus

30.11.2016

Esimese Euroopa ristkihtliimpuidust kortermaja projekteerinud Suurbritannia arhitektuuribüroo Karakusevic Carson arhitekti ning juhi Stefan Mannewitzi sõnul on ristkihtliimupuidust korrusmajade ehitamisel võrreldes betoonmajadega mitmeid eeliseid, mistõttu tasuks üha rohkem mõelda puidust suurhoonete ehitamisele.

Loe edasi »

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki