Uudised

Keskkonnaministeerium: metsa juurdekasv on suurem, kui seni arvatud

15.12.2016

Kõiki metsandusotsuseid tehakse Eestis metsanduse arengukava 2011-2020 alusel. Arengukava koostamine oli laiapõhjaline protsess ning arengukava sai positiivse hinnangu keskkonnamõjude strateegilise hindamise käigus, kirjutab keskkonnaministeeriumi vastulauses Tartu tedlaste metsandusartiklile ministeeriumi avalike suhete nõunik Kadri Masing.

Loe edasi »

Metsa majandamine Soomes tugineb põhjalikele teadusuuringutele

09.12.2016

Metsaasju ajades ja planeerides on eestlased ikka põhjanaabritelt eeskuju otsinud. Soome on teada-tuntud metsariik ning sealne metsakasvatus on kõrgelt arenenud ja palju uuritud. Soomes on metsi järjepidevalt inventeerinud juba 20. sajandi algusest, see on andnud teadustööks vajalikud usaldusväärsed andmed ja hea ülevaate metsade arengust pika perioodi jooksul.

Loe edasi »

Puiduarhitekt: puidust korrushoonete ehitust takistab teadmatus

30.11.2016

Esimese Euroopa ristkihtliimpuidust kortermaja projekteerinud Suurbritannia arhitektuuribüroo Karakusevic Carson arhitekti ning juhi Stefan Mannewitzi sõnul on ristkihtliimupuidust korrusmajade ehitamisel võrreldes betoonmajadega mitmeid eeliseid, mistõttu tasuks üha rohkem mõelda puidust suurhoonete ehitamisele.

Loe edasi »

Uus trükis: "Mälestusi Eesti Metsaloo radadelt"

03.11.2016

Trükist ilmus raamat " MÄLESTUSI EESTI METSALOO RADADELT" Sisaldab metsatöötajate mälestusi alates 20 saj algusest kuni lõpuni. Eesti metsameeste tegemistest Kaug-Ida metsade hõlvamisel, metskondade loomise ajast peale Vabadussõda, Teise maailmasõja ajast ja metsanduse olukorrast peale teist suurt sõda. Töödest, sotsiaalsetest suhetest ja olukorrast metskondades 1950 kuni 1990te aastateni, elust metsavahitalus 1950-60tel. Metsameeste õppimisest ja õpetamisest Tartus ja Luual, kohati üle võlli kippuvast tudengielust, grotesksetest juhtumistest, mis tulenes nõukogulikust elustiilist, jahist ja laulust, teadusetegemisest ja juhtimisest

Loe edasi »

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki