Uudised

Luua Metsanduskooli direktor saab Balti Ühtsuse medali

09.11.2017

Balti assamblee autasustab Luua Metsanduskooli direktorit Haana Zuba-Reinsalu Balti Ühtsuse medaliga silmapaistva tegevuse eest Balti riikide koostöö edendamisel. Zuba-Reinsalu puhul tõsteti esile tema tegevust Balti metsanduskoolise kutsealavõistluste korraldajana. Balti Ühtsuse medali pälvisid ka dokumentaalfilmi „Balti Ülikooli lugu” režissöör, ajakirjanik Helga Merits ning XII ja XV Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus kunstiline juht ja peadirigent Alo Ritsing.

Loe edasi »

Eesti forvarderioperaator maailmameistrivõistlustel kümne parema hulgas

18.06.2017

Möödaläinud nädalal peeti Rootsis ElmiaWood 2017 metsandusmessi raames juba kuuendad forvarderioperaatorite maailmameistrivõistlused (Forwarder World Cup 2017). Eesti värvides osalesid Leho Rüütmaa ja Jüri Uustalu ettevõttest Aarman Puit OÜ. Leho hõivas koha esikümnes ajaga 8.23 (9. koht). Jüri tulemuseks oli 10.18, mis andis koha teises kümnes.

Loe edasi »

Eesti Erametsaliit: Keskkonnaminister Pomerants on seisnud maaomanike võrdse kohtlemise ja jätkusuutliku metsamajandamise eest

13.06.2017

Eesti Erametsaliit, mille liikmete omandis on rohkem kui veerand Eesti erametsamaast, tunnustab eile ametist lahkunud Marko Pomerantsi tööd keskkonnaministrina. Metsa sihipärane ja heaperemehelik kasutamine on üks tähtsaid ühiskonna arengu tagamise võimalusi, mille osas tuleb tähtsustada metsaomanike vastutusrikast tööd. Marko Pomerants on oma keskkonnaministrina ametis oldud aja jooksul tugevalt seisnud maaomanike võrdse kohtlemise ja jätkusuutliku metsamajandamise eest.

Loe edasi »

Eesti raiemeister 2017 on Luua Metsanduskooli õpetaja Helvis Koort

10.06.2017

Täna peeti Rakveres Eesti meistrivõistlusi raiespordis. Viie ala kokkuvõttes tuli võitjaks ja eesti meistriks 2017 Luua Metsanduskoolis õpetajaametit pidav Helvis Koort. Teisele kohale tõusis samuti Luua Metsanduskooli õpetaja Janno Traks ning kolmandale kohale tuli mainekas raiesportlane Taavi Ehrpais.

Loe edasi »

Metsasektor seadis ühiseid sihte

22.04.2017

Tartus toimunud Visioonikonverentsil vaatas metsasektor 20 aastat tulevikku. Kinnitust sai teadmine, et metsa jätkub ka aastal 2037 ja et ühiste eesmärkide täitmiseks tuleb suurendada koostööd.

Loe edasi »

Metsaistutuspäevad üle Eesti

14.04.2017

Käes on metsaistutusaeg! Nagu igal kevadel, on metsas tegutsejatel nüüd käed-jalad tööd täis. Tänavu istutatakse metsadesse üle Eesti 30 miljonit väikest puud, peamiselt ikka meile kõige tuttavamaid liike - mände, kuuski ja kaski.

Loe edasi »

Metsanduse innovatsiooni kannustavad piirangud

02.03.2017

Hiljuti Eesti maaülikoolis doktoritööd kaitsnud Meelis Tederi sõnul pole metsandus eriti innovatiivne ehk uuenduslik valdkond. Pigem toimub uuendus puidutöötlemises või nendes valdkondades, mis valmistavad seadmeid, olgu need siis metsanduse või puidutöötlemise tarbeks.

Loe edasi »

Jahimehed kohtusid Eesti maaettevõtjate, maa- ja metsaomanike esindusorganisatsioonidega

01.03.2017

16. veebruaril kohtusid Eesti Jahimeeste Seltsis Eesti maaettevõtjate, maa- ja metsaomanike esindusorganisatsioonide esindajad jahimeestega. Tegemist oli juba teise kohtumisega ja seekord saadi kokku väiksemas koosseisus: põllumeeste poolt kolm, metsameeste poolt kolm ja jahimeeste poolt kolm esindajat. Arutati neljal teemal: Sigade Aafrika katku tõrje meetmed, Jahiseaduse võimalik muutmine, IT süsteemide arendamine kahjude registreerimiseks ja jahilubade väljaandmiseks ning jahiulukite seireandmete loetelu ja kogumise korra arutelu.

Loe edasi »

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki