Uudised

Eesti metsadesse istutati tänavu 30 miljonit puud *

24.11.2017

Era- ja riigimetsa pandi tänavu kasvama kokku 30 miljonit metsataime, peamiselt istutati mändi, kuuske ja kaske. Peamine istutushooaeg on Eestis harjumuspäraselt kevadeti, kuid hoogu kogub ka sügisene istutus. Pikem hooaeg võimaldab planeerida istutamistöid paremini ja ka rohkem taimi mulda panna. Tänavu istutati pea 10 miljonit taime enam kui viis aastat tagasi.

Loe edasi »

Biomajandus edeneb vaid riigi, erasektori ja teadusasutuste koostöös

14.11.2017

Biomajanduse arendamine aitab tulla toime loodusressursside ammendumise, kliimamuutuste ja inimtegevuse survega keskkonnale. Eesti vajab biomajanduse arendamisel mitme ministeeriumi, erinevate ettevõtlussektorite ja ülikoolide koostööd, kirjutab Postimehe arvamusküljel Eesti Maaülikooli teadusprorektor Ülle Jaakma.

Loe edasi »

Kahekordse puitmaja süütamine tõestas selle vastupidavust

13.11.2017

Novembri alguses sai näha Eestis esmakordset ja ka maailma mastaabis haruldast tuleohutuse katset. Väike-Maarja lähedal asuval Päästekooli harjutusväljakul süüdati sadade pealtvaatajate silme all kahekordne hoone, et katsetada selle uudsete konstruktsioonide vastupanuvõimet tulekahjus.

Loe edasi »

Luua Metsanduskooli direktor saab Balti Ühtsuse medali

09.11.2017

Balti assamblee autasustab Luua Metsanduskooli direktorit Haana Zuba-Reinsalu Balti Ühtsuse medaliga silmapaistva tegevuse eest Balti riikide koostöö edendamisel. Zuba-Reinsalu puhul tõsteti esile tema tegevust Balti metsanduskoolise kutsealavõistluste korraldajana. Balti Ühtsuse medali pälvisid ka dokumentaalfilmi „Balti Ülikooli lugu” režissöör, ajakirjanik Helga Merits ning XII ja XV Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus kunstiline juht ja peadirigent Alo Ritsing.

Loe edasi »

Eesti forvarderioperaator maailmameistrivõistlustel kümne parema hulgas

18.06.2017

Möödaläinud nädalal peeti Rootsis ElmiaWood 2017 metsandusmessi raames juba kuuendad forvarderioperaatorite maailmameistrivõistlused (Forwarder World Cup 2017). Eesti värvides osalesid Leho Rüütmaa ja Jüri Uustalu ettevõttest Aarman Puit OÜ. Leho hõivas koha esikümnes ajaga 8.23 (9. koht). Jüri tulemuseks oli 10.18, mis andis koha teises kümnes.

Loe edasi »

Eesti Erametsaliit: Keskkonnaminister Pomerants on seisnud maaomanike võrdse kohtlemise ja jätkusuutliku metsamajandamise eest

13.06.2017

Eesti Erametsaliit, mille liikmete omandis on rohkem kui veerand Eesti erametsamaast, tunnustab eile ametist lahkunud Marko Pomerantsi tööd keskkonnaministrina. Metsa sihipärane ja heaperemehelik kasutamine on üks tähtsaid ühiskonna arengu tagamise võimalusi, mille osas tuleb tähtsustada metsaomanike vastutusrikast tööd. Marko Pomerants on oma keskkonnaministrina ametis oldud aja jooksul tugevalt seisnud maaomanike võrdse kohtlemise ja jätkusuutliku metsamajandamise eest.

Loe edasi »

Eesti raiemeister 2017 on Luua Metsanduskooli õpetaja Helvis Koort

10.06.2017

Täna peeti Rakveres Eesti meistrivõistlusi raiespordis. Viie ala kokkuvõttes tuli võitjaks ja eesti meistriks 2017 Luua Metsanduskoolis õpetajaametit pidav Helvis Koort. Teisele kohale tõusis samuti Luua Metsanduskooli õpetaja Janno Traks ning kolmandale kohale tuli mainekas raiesportlane Taavi Ehrpais.

Loe edasi »

Metsasektor seadis ühiseid sihte

22.04.2017

Tartus toimunud Visioonikonverentsil vaatas metsasektor 20 aastat tulevikku. Kinnitust sai teadmine, et metsa jätkub ka aastal 2037 ja et ühiste eesmärkide täitmiseks tuleb suurendada koostööd.

Loe edasi »

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki