Uudised

Eesti metsadesse istutati tänavu 30 miljonit puud *

24.11.2017

Era- ja riigimetsa pandi tänavu kasvama kokku 30 miljonit metsataime, peamiselt istutati mändi, kuuske ja kaske. Peamine istutushooaeg on Eestis harjumuspäraselt kevadeti, kuid hoogu kogub ka sügisene istutus. Pikem hooaeg võimaldab planeerida istutamistöid paremini ja ka rohkem taimi mulda panna. Tänavu istutati pea 10 miljonit taime enam kui viis aastat tagasi.

Loe edasi »

Biomajandus edeneb vaid riigi, erasektori ja teadusasutuste koostöös

14.11.2017

Biomajanduse arendamine aitab tulla toime loodusressursside ammendumise, kliimamuutuste ja inimtegevuse survega keskkonnale. Eesti vajab biomajanduse arendamisel mitme ministeeriumi, erinevate ettevõtlussektorite ja ülikoolide koostööd, kirjutab Postimehe arvamusküljel Eesti Maaülikooli teadusprorektor Ülle Jaakma.

Loe edasi »

Kahekordse puitmaja süütamine tõestas selle vastupidavust

13.11.2017

Novembri alguses sai näha Eestis esmakordset ja ka maailma mastaabis haruldast tuleohutuse katset. Väike-Maarja lähedal asuval Päästekooli harjutusväljakul süüdati sadade pealtvaatajate silme all kahekordne hoone, et katsetada selle uudsete konstruktsioonide vastupanuvõimet tulekahjus.

Loe edasi »

Luua Metsanduskooli direktor saab Balti Ühtsuse medali

09.11.2017

Balti assamblee autasustab Luua Metsanduskooli direktorit Haana Zuba-Reinsalu Balti Ühtsuse medaliga silmapaistva tegevuse eest Balti riikide koostöö edendamisel. Zuba-Reinsalu puhul tõsteti esile tema tegevust Balti metsanduskoolise kutsealavõistluste korraldajana. Balti Ühtsuse medali pälvisid ka dokumentaalfilmi „Balti Ülikooli lugu” režissöör, ajakirjanik Helga Merits ning XII ja XV Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus kunstiline juht ja peadirigent Alo Ritsing.

Loe edasi »

Metsasektor seadis ühiseid sihte

22.04.2017

Tartus toimunud Visioonikonverentsil vaatas metsasektor 20 aastat tulevikku. Kinnitust sai teadmine, et metsa jätkub ka aastal 2037 ja et ühiste eesmärkide täitmiseks tuleb suurendada koostööd.

Loe edasi »

Noorte metsavõistluse finalistid selgunud

05.04.2016

29. märtsil toimus "Noored Euroopa metsades" metsaviktoriin, kus 13. - 19.- aastased koolinoored panid proovile teadmised Eesti ja Euroopa metsadest. Punktid on kokku loetud ja Eesti finalistid on selgunud.

Loe edasi »

300 noort testivad teadmisi metsast

29.03.2016

29. märtsil toimub „Noored Euroopa metsades“ veebiviktoriin. 50 küsimust Euroopa ja Eesti metsandusest, loodushoiust, metsakorraldusest ja puidu kasutamisest panevad proovile 101 võistkonna teadmised. Parimad kohtuvad maikuus Eesti finaalis.

Loe edasi »

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki