TOP 10

xCUT CUP 2019 TOP10 toimub Türi 42. Lillelaadal

Põnev raiespordi hooaeg saab sel aastal jätku 18. mail Türi 42. Lillelaadal. Kevadkarikas on peetud ning juba vähem kui kuu hiljem, kui suur kevad käes, kolivad raiesportlased Türile, et võistelda kuulsal lillelaadal. Seljataga on sadu tunde trenne. Kellel rohkem, kellel vähem, aga kindlasti on TOP10 ajal Eesti mehed juba väga heas vormis. Kindlasti on tippvormis ja valmis andma korralikku lahingut ka välisvõistlejad, kellest nimekamad soomlased.
 
Raievõistlused toimuvad Türi 42. Lillelaada raames teist korda. Aga kus mujal keset suurt kevadet metsanduse kutsevõistlusi korraldada kui kuulsal lillelaadal, mis tänaseks igat pidi ka rahvusvajeline üritus nii kauplejate kui külaliste poolest. Laat ootab külastajaid 17.-19. mai. Juba aastakümneid algab kevadine aiatööde tippaeg Eestimaa aedades Türi Lillelaadaga, mida peetakse Türil, Kalevi tänava väljakutel. Raievõistluste asukoht on ikka sama, meelelahtusala keskmes.
 
Laadal esindatud aiandusfirmad, puukoolid ja eraaiad teevad rikkalikult pakkumisi, millest iga aiahuviline võib leida täiendust oma koduaiale. Saadaval on laias valikus istikuid ja taimi nii tarbe- kui iluaeda, aiatarbeid, töövahendeid ja majapidamiskaupu. Käsitöömeistrid esitavad kõikvõimalikest materjalidest käsitöötooteid. Türi Lillelaatadel esitleb oma kaupu 700 – 800 kaubapakkujat. Laata külastab kümneid tuhandeid inimesi.
 
Võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldatakse koostöös Luua Metsanduskooliga. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud metsast. 
 
Laata saadab mõnus meelelahutusprogramm.
 
 
 

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki