Rakveres selgub laupäeval Eesti raiemeister 2017

07.06.2017

Eesti meistrivõistlustel osalevad Eesti, Läti, Leedu ja Soome parimad raiesportlased. „Võistlus tõotab tulla väga pingeline,“ rääkis raiespordisarja xTREEm CUP projektijuht Mart Kelk. „Meistritiitlile võistlejaid on mitmeid ja  näiteks osalevad mitmekordsed Eesti meistrid ja maailmameistrivõistluste medalimehed Andres Olesk ja Taavi Ehrpais, Eesti meister 2012, 2015 ja 2016 Sulev Tooming, maailma ja Euroopa võistlustel mehetegusid teinud juuniorsportlane Jarro Mihkelson. Nii et võitjat ennustada on täiesti võimatu!“

Kelk lisas, et tähelepanuta ei tohiks jätta ka noori, alles alustavaid raiesportlasi. „Luua Metsanduskoolist tuleb raiesporti igal aastal võimekaid noori. Näiteks võistlustel Kevadkarikas tegi noorsportlane Priit-Karmo Orupõld langetamisel ülitäpse soorituse, mis oli võistluste üks meeldejäävamaid hetki. Kindlasti võib ta üllatada ka Rakveres.“ Kokku osaleb laupäevasel võistlusel 34 võistlejat.

Raiespordivõistlustel võisteldakse viiel alal – langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine. Võistluste kavas on ka kiire ja hoogne teatevõistlus. Võistlused Rakvere Keskväljakul algavad kell 9.00, pealtvaatajad saavad kaasa elada neljale platsialale (langetamine toimub linnast väljas metsas) ja teatevõistlusele. Raiespordi Eesti meister 2017 selgub laupäeva õhtul.

Lisaks võistlustele toimub kogu päeva ka meelelahutusprogramm pealtvaatajatele. End tutvustavad Luua Metsanduskool ja Rakvere Metsaühistu, kavas on töötoad ja võistlused. Avatud on ka lasteala. Pealtvaatajate vahel loositakse välja STIHLi mootorsaag! Kogu päevast teeb otseülekande DelfiTV, ülekande toodab Rockstick Production. Täpsem info www.metsainfo.ee

Lisaks toimuvad samal nädalalõpul Rakvere Linnapäevad, mis pakub mitmekesist kultuuriprogrammi, kontsertide, töötubade, ekskursioonide ja laatade näol.

Täpsem info www.rakvere.ee

Lisainfot võistlussarja xTREEm CUP 2017 kohta leiate https://www.facebook.com/xtreemcup

NB! Pilte raiespordist (võistluselt Kevadkarikas 2017) leiate aadressilt https://www.dropbox.com/sh/fccwb34r7rxoat9/AABoJ-N0m9FZaN2_fRdWn0sma?dl=0

Laupäeval, 10. juunil toimuvad raiespordi Eesti meistrivõistlused on võistlussarja xTREEm Cup 2017 tänavune teine jõukatsumine.

Raiespordivõistluste olulisi eesmärke  on kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine, samuti ohutud töövõtted ja praktilised teadmised. Seetõttu tehakse sel aastal lisaks Luua Metsanduskoolile võistluste organiseerimisel koostööd ka SA INNOVEga. xTREEm Cup 2017 peasponsoriks on STIHL, kuldsponsorid RMK, Husqvarna, Stora Enso ja Swedbank.

Peasponsor Stihli turvariiete nimest inspireeritud sari xTREEm Cup ühendab kevadest sügiseni enda alla kolm traditsioonilist raievõistlust: lisaks Kevadkarikale Eesti raiemeistrivõistlused ja võistluse TOP 10.

Lisainfo:

Mart Kelk

võistlussarja  Xtreem Cup projektijuht

+372 5349 0286

mart.kelk@metsaselts.ee

Tagasi

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki