Rakveres selgub Eesti parim raiesportlane

19.08.2019

Tänavused Eesti meistrivõistlused on kahepäevased ja saavad alguse juba reedel, 23. augustil Salla Kuursaali platsil, kus toimub langetamine. Ülejäänud alad toimuvad Rakvere keskväljakul.
 
Valitsev Eesti meister Jarro Mihkelson ütleb, et ettevalmistus seekordseteks tiitlivõistlusteks on läinud sujuvalt. “Olen olnud spetsiaalselt treeninglaagris ja enne võistlustki veel lihvi andnud, nii et olen valmis,” kommenteeris Mihkelson.
 
Registreerunute hulgas on varasemad mitmekordsed Eesti meistrid Andres Olesk, Taavi Ehrpais, Anto Laas ja Sulev Tooming ning ühekordsed võitjad Erik Rist ja Helvis Koort. Konkurentide kohta ütleb valitsev meister Mihkelson, et kõik nimekamad esindajad on kohal ja lihtne kindlasti olema ei saa. “Juba eelmisel aastal kiskus võistluste lõpp põnevaks ja kui vaadata tänavust stardinimekirja, siis seal on esindatud mitmed varasemad meistrid, kes kõik tahaksid oma nime taas võitjate tahvlile kirja saada,” lisas ta.
 
Raiespordivõistlustel võisteldakse viiel alal – langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine. Võistlused Rakvere keskväljakul algavad kell 9.00. Võistluste otseülekannet saab jälgida Delfi TV vahendusel.
 
Raievõistluste EXPO-alal on oma väljapanekutega esindatud Husqvarna, STIHL ja Timber.ee.

Võistluste teisel päeval toimub Rakveres ka Eesti Erametsaliidu ja Erametsakeskuse korraldatud “Kogu pere metsapäev”, mis pakub palju põnevaid tegevusi. Vaata kogu programmi siit: https://erametsaliit.ee/kogu-pere-metsapaev-2019/
 
Võistluste ajakava:
 
Reede, 23. august
10:00 - langetamine – Salla Kuursaal
 
Laupäev 24. august – võistlused Rakvere keskväljakul
09:00 – 15:00 - väljaku alad
               saeketivahetus
               täpsussaagimine,
               kombineeritud järkamine
15:00 – 16:00 laasimine
16:00 – autasustamine
 
Foto: autor Eesti Metsaselts
https://www.dropbox.com/sh/irzj15vo8jd57ot/AACptCHsjDFuf_XzuyLJ3g7Xa?dl=0
 
Lisainfo:
Kristjan Gold
Pressiesindaja
Raievõistlused xCUT CUP 2019
52 97 462
kristjan@atiim.ee

Tagasi

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki