xTREEm CUP 2016

Saemeeste mõõduvõtmistele xTREEm Cup 2016 sarjas saab kaasa elada kevadest sügiseni

Värske sarja nimi Xtreem Cup 2016 ühendab enda alla kolm traditsioonilist raievõistlust:

  • Maamessi raames toimuv Kevadkarikas 
  • Eesti raiemeistrivõistlused
  • TOP 10

Traditsiooniks on saanud, et Kevadkarikas toimub igal kevadel Maamessi ajal Tartus. Varakevadine võistlus on esimeseks jõukatsumiseks peale töökat talve. Võistlused on saanud suure publikumenu osaliseks ja on kindlasti üks messi olulisi osasid. Tavaks on ka saanud, et võistlused on rahvusvahelised, alati on osalemas meie lähinaabrid Lätist ja Leedust ning kaugemad võistlejad Poolast, Valgevenest. Sel aastal on toimub Kevadkarikas juba 20. korda, seega tegu ümargusema tähtpäevaga ja seetõttu ka võistlused varasemast tihedama programmiga. Pealtvaatajatele pakub kindlasti põnevust ühe uuendusena mastide langetamine, kus võimalik jälgida reaalset puu langetust ja sellega tiku tabamist. 

Eesti meistrivõistlused ja TOP 10 toimuvad igal aastal erinevas Eesti linnas. Sellega on eesmärgiks võetud metsanduse ja kutsehariduse laialdasem tutvustamine. Ühelt poolt on tegemist igapäevase metsatööga, aga teisalt on see sport ja sport on show. See aga pakub kõige rohkem huvi pealtvaatajatele. Mõlemad võistlused on rahvusvahelised ja osalejate rohked, kohal on Eesti ja lähiriikide paremik. 

Raiespordis korraldatakse ka maailmameistrivõistlusi. Need toimuvad iga kahe aasta tagant ja nii on ka võistlustsükkel ehk MM'i valiktsükkel samuti kahe aasta pikkune. Meeskond koosneb neljast liikmest, kolm täiskasvanut ning üks juunior. MM'il Eestit esindada on võimalik kolmel parimal täiskasvanul ning ühel parimal juunioril. Edetabel pannakse kokku valiktsükli jooksul toimunud võistluste tulemustest. Maaimameistrivõistlustelt on toodud igat värvi medaleid - nii alavõite kui üldvõite. Saavutatud punktisummad on tasapisi tõusnud ja 2010. aastal tuli Andres Olesk maailmameistriks - Eesti saemehed on maailma parimad.

 

 

Eesti raievõistlused 2016. aastal

Kevadkarikas 2016 - 22.-23. aprill Maamess

Eesti meistrivõistlused 2016 - 4. juuni Haapsalu, Rannarootsi Keskuse parkla

TOP 10 - 1. juuli Võrumaa, Kurgjärve

 

 

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki