xCUT CUP 2018

Saemeeste mõõduvõtmistele xCUT Cup 2018 sarjas saab kaasa elada kevadest sügiseni

Värske sarja nimi xCUT Cup 2018 ühendab enda alla kolm traditsioonilist raievõistlust:

  • Maamessi raames toimuv Kevadkarikas 
  • Eesti raiemeistrivõistlused
  • TOP 10

Traditsiooniks on saanud, et Kevadkarikas toimub igal kevadel Maamessi ajal Tartus. Varakevadine võistlus on esimeseks jõukatsumiseks peale töökat talve. Võistlused on saanud suure publikumenu osaliseks ja on kindlasti üks messi olulisi osasid. Tavaks on ka saanud, et võistlused on rahvusvahelised, alati on osalemas meie lähinaabrid Lätist, Leedust ja Soomest ning kaugemad Valgevenest ja Rootsist. Sel aastal on toimub Kevadkarikas juba 23. korda. Pealtvaatajatele pakub kindlasti põnevust puude langetamine, kus võimalik jälgida reaalset 12 meetrise puu langetust ja sellega tiku tabamist.  

Eesti meistrivõistlused ja TOP 10 toimuvad igal aastal erinevas Eesti linnas. Sellega on eesmärgiks võetud metsanduse ja kutsehariduse laialdasem tutvustamine. Ühelt poolt on tegemist igapäevase metsatööga, aga teisalt on see sport ja sport on show. See aga pakub kõige rohkem huvi pealtvaatajatele. Mõlemad võistlused on rahvusvahelised ja osalejate rohked, kohal on Eesti ja lähiriikide paremik. 

Raiespordis korraldatakse ka maailmameistrivõistlusi. Need toimuvad iga kahe aasta tagant ja nii on ka võistlustsükkel ehk MM'i valiktsükkel samuti kahe aasta pikkune. Meeskond koosneb neljast liikmest, kolm täiskasvanut ning üks juunior. MM'il Eestit esindada on võimalik kolmel parimal täiskasvanul ning ühel parimal juunioril. Edetabel pannakse kokku valiktsükli jooksul toimunud võistluste tulemustest. Maaimameistrivõistlustelt on toodud igat värvi medaleid - nii alavõite kui üldvõite. 2016. aastal Poolas toimunud 32. MMilt tuli Eesti esinumber Taavi Ehrpais koju kuldse medaliga, mille ta võitis täpsussaagimises - Eesti saemehed on maailma tipus!

 

Eesti raievõistlused xCUT CUP 2018. aastal

Kevadkarikas 2018 - 19.-21. aprill Maamess

TOP 10  - 19. mai Türi, Türi 41. Lillelaat

Eesti meistrivõistlused 2018 - 9. juuni Valga, Valga linnapäevad

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki