Metsanduse elutööpreemia laureaadid

Metsanduse elutööpreemia asutas aastal 2004 Eesti Erametsaliit. Aastal 2006 hakkas metsanduse elutööpreemiat andma välja Eesti Metsaselts, mille saajate ring ei seostu ainult erametsandusega. 2006. aastal anti korraga välja kaks elutööpreemiat, aastast 2007 läks aga elutööpreemia väljaandmine Eesti Metsaseltsile. Sellest ajast alates on see tunnustusavaldus ühendatud kogu Eesti metsanduse elutööpreemiaks, mille n-ö üleandjaks on Eesti Metsaselts.

2004:
Erametsanduse elutööpreemia – Heino Väljaots, kes eluaeg on tegelnud põllumajandite metsade ja erametsadega, oli ka erametsaliidu (siis talumetsaliit) üks asutajaid.
2005:
Erametsanduse elutööpreemia – Leonhard Polli, kes on erametsaliidu (talumetsaliidu) üks asutajaid ja oli ka liidu juhatuse esimees.
2006:
Erametsanduse elutööpreemia – Are Metsma, metsakonsulent Viljandimaalt, kes oli ka esimene erametsakonsulent taasiseseisvunud Eestis.
Eesti Metsaselts andis samal aastal välja metsanduse elutööpreemia Heino Tederile, kes oli Eesti metsanduse kooshoidja N Liidu ajal.
2007:
Metsanduse elutööpreemia – Maaülikooli emeriitprofessor Ivar Etverk.
2008:
Metsanduse elutööpreemia – emeriitprofessor Artur Nilson.
2009:
Metsanduse elutööpreemia – kauaaegne Eesti Metsaseltsi president Kaupo Ilmet.
2010:
Metsanduse elutööpreemia – metsateadlane ja praktik Malev Margus
2011
Metsanduse elutööpreemia – metsakorraldaja ja looduskaitsja Priit Kohava
2012:
Metsanduse elutööpreemia – Järvselja õppe- ja katsemajandi kauaaegne arendaja ja juht Heino Kasesalu
2013:
Metsanduse elutööpreemia – Läänemaa metsamees ja pärandkultuuri uurija Lembitu Tarang
 

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki