Kevadkarikas jäi koju!

23.04.2018

Kahel võistluspäeval võtsid raiesportlased Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest omavahel mõõtu viiel alal. Esimesel päeval toimunud langetamise järel läks võistlust juhtima Leedu raiesportlane Romas Balciunas, talle järgnes meie raiesportlane Sulev Tooming, kolmandaks tõusis Soome esindaja Jarmo Laatikainen. Kuid esimesele alale järgnes ka teine võistluspäev, kuhu koondusid nn „platsialad“ – saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine.

Teisel võistluspäeval kindlat favoriiti ei tekkinud, esiviisikus kellegi edu teiste ees ülisuur ei olnud. Küll aga tundus, et ka sel aastal võib võit minna naabrite juurde – potentsiaali oli nii soomlastel Jarmo Laatikainenil ja Jukka Kylliäinenil, samuti oli hoos leedulane Balciunas. Võistluste viimase ala – laasimise eel kuulus esinelikusse vaid Helvis Koort. Kuid taas tuli tunnistada, et raiespordis võib kõik muutuda sekunditega – Balciunast tabas ebaõnn ning laasimise käigus maha tulnud saekett lükkas ta esikohavõistlusest välja. Samal ajal tegi Helvis Koort ülikiire laasimise, edastades mitme sekundiga konkurente. Ning kui selgus, et nii Koortil kui Laatikainenil oli laasimises vaid üks viga, oli selgunud ka Kevadkarika võitja – valitsev Eesti meister Helvis Koort! Teine Jarmo Laatikainen ning kolmandaks rebis end Jarro Mihkelson - äsja juunioride klassist profiklassi üle tulnud edukas raiesportlane.
Sama pinev võistlus toimus ka juunioride klassis, kus Luua metsanduskooli õpilaste koondisele pakkusid konkurentsi naabrite noored raiesportlased. Ja kuigi Luua metsanduskooli esindaja Peeter Mitt viis koju alavõite, tuli tunnistada põhjanaabrite edu – Soome juuniorsportlase Juho Tähkäneni kiire ja veatu laasimine tagas talle juunioride klassis üldvõidu.

Võistlus Kevadkarikas toimus juba 23. aastat. Lisaks sellele võistlusele on Eesti raiesportlastel ees veel 19. mail Türi lillelaadal toimuv TOP10 ning 9. juunil Valgas Eesti meistrivõistlused. Kõik need võistlused kuuluvad sarja, mis sel aastal läbis nimemuutuse - xTREEm CUPist on saanud võistluste uue premiumsponsori, Husqvarna, tootesarja nime järgi xCUT CUP 2018.

Võistluste galerii on nähtav siin:
https://www.flickr.com/…/32920950@N02/sets/72157668074101018

 

Tagasi

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki