Kevadkarikas

Raiespordi hooaega ei avatud sel aastal traditsiooniliselt Maamessil - kohtume 2021. aastal ja plaanid on samad!!!

Tartu Näituste kandis oranžides kaitseriietes mehi kohates ja saemüra kuuldes võib olla kindel – kevad on käes ja koos kevadega tuuakse kapist välja ka kõige vingemad saed. On aeg valmis panna kaasaelamiseks innustav hääl ja plaksutamiseks käed soojaks võimelda. 27 aastat on seda võistlust peetud ja parimaid selgitatud just Tartus Maamessil  

Kevadkarikas on raievõistluste sarja võistlustest kõige mahukam, pikem ja põnevam. Ühe vaieldamatult kõige põnevama alana Tartu Näituste platsil on langetamine - langetatakse 12 meetriseid maste. See on võistlus, mis annab pealtvaatajale selgelt aimu puu langetamiseks vajalikust täpsusest ja oskustest ning lisaks ka sellest millise matakaga puu maapinnale kukub. Kui pealtvaatajatele on see ala põnev ja hästi jälgitav, siis võistlejatele enestelegi pakub see suurt pinget ja põnevust.

Võistlejad teevad läbi ka võistkondliku teatevõistluse, mis pealtvaatajatele põnev ning kus arvesse läheb kõigi meeskonnaliikmete kiirus, vastupidavus ja täpsus. 

Lisaks tavapärastele raievõistlustele pakub Kevadkarikas vaatamiseks ka võsasaagide võistlust. Noorendiku hooldus on meie metsades väga oluline, seetõttu näitame seda imiteeritud võistluse näol ka messipublikule. Osalema on oodatud kõik, kes tunnevad end võsasaega nagu kala vees ja tahavad oma oskused ja närvi proovile panna!

xCUT CUP 2020 raames pakuvad konkurentsi ka rahvusvahelised tegijad Lätist, Leedust, Soomest, Valgevenest ja Belgiast. 

Kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine on neil võistlustel alati olulisel kohal. Lisaks kindlasti ka ohutud töövõtted ja pratilised teadmised. Seetõttu tehakse võistluste korraldamisel tihedat koostööd Luua Metsanduskooliga. Võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud metsast. 

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki