Kassinurme linnamägi

Kassinurme muinasasula on siia rajatud seitse tuhat aastat ja linnus kaks tuhat aastat tagasi. Hiiekoht on avastatud koos asula rajamisega ja on seega üks vanemaid pühakohti Eestimaal. Meie maausku esivanemad valisid hiiekohaks ümbruskonnast kõige suurema energiasambaga koha. Mõõtmised on näidanud, et ohvrikivide juures ja nende vahelisel alal ületab energiavoog isegi Tuhalaane nõiakaevu energiavoo. Seeõttu leiab hiis laialdast kasutamist maaenergia ammutamisel.

Kassinurme mäed on vorminud viimane jääaeg. Võib öelda, et on tegemist jääaja vabaõhumuuseumiga. Looduse, muististe ja tervise rajal on võimalik tutvuda mitmekesise loodusega, nautida kauneid vaateid vooremaastikule. Loodusraja äärsed taimed on etiketeeritud. Esivanemate kaitserajatisega (linnus koos maakaitsjatega) saab tutvuda linnuse maketil.

Ainukordselt huvitavad pinnavormid ja veesilmad on andnud aluse paljudele legendidele. Sellest lähtuvalt on kavas siia kujundada mütoloogia teemapark. Praegu on ta noorte ajaloohuviliste –sõdalaste lemmikkoht, kus korraldatakse muistseid sõjamänge, elustatakse vanu rahvakombeid ja tähistatakse rahvakalendri tähtpäevi. Suvisel ajal toimub siin vilgas ehitustegevus, kus meistrite käe all valmib osa linnuse- ja mulderajatistest. Selle tegevuse jälgimine on turismielamuse lisaväärtuseks.

Loodus-, muististe ja terviserada tutvustavad kohapeal infostendid ja tahvlid. Kassinurme mäge ja siinseid vaatamisväärsusi tutvustamiseks on koostatud infovihik.

Külasta ka Kassinurme linnamäe kodulehte!

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki