Eesti meistrivõistlused

2019. aasta Eesti raiemeister selgitatakse Rakveres

 

24. augustil selgub Rakveres Eesti meister raiespordis 2019. Raiespordi Eesti meistrivõistlused kuuluvad sarja  xCUT CUP 2019.

Eesti meistrivõistlustel osalevad Eesti, Läti, Leedu, Valgevene ja Soome parimad raiesportlased. „Võistlus tõotab tulla väga pingeline,“ rääkis raiespordisarja xCUT CUP projektijuht Mart Kelk. „Meistritiitlile võistlejaid on mitmeid. Eelolevatelgi võistlustel osalevad mitmekordsed Eesti meistrid ja maailmameistrivõistlustel silma paistnud Andres Olesk, Taavi Ehrpais ja Sulev Tooming, maailma ja Euroopa võistlustel juuniorsportlasena mehetegusid teinud ja nüüd profiklassis võistlev Jarro Mihkelson. Nii et võitjat ennustada on täiesti võimatu!“


Kelk lisas, et tähelepanuta ei tohiks jätta ka noori, alles alustavaid raiesportlasi. „Luua Metsanduskoolist tuleb raiesporti igal aastal võimekaid noori. Näiteks hiljuti Ungaris Euroopa noortemeistriks pärjatud Henri Tokman, või mitmetel võistlustel silma paistnud Ralf Elfenbein. Aga üllatada võivad teisedki.“

Eesti meistrivõistlused on kindlasti hooaja tähtsündmus ja seepärast ajastatakse parim vorm just augusti lõppu. Enamus välisvõistlusi on peetud ning tihe hooaeg hakkab lõppema. Seega ongi parim võimalus hooajale punkt panna just Eesti meistritiitliga.

Raiespordivõistlustel võisteldakse viiel alal – langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine. Võistlused Rakvere keskväljakul algavad kell 9.00, pealtvaatajad saavad kaasa elada neljale platsialale (langetamine toimub reedel Salla Kuursaal platsil). Raiespordi Eesti meister 2019 selgub laupäeva õhtul. Võistlustest teeb otseülekande DelfiTV.

Samal päeval toimub Rakveres ka Kogu Pere Metsapäev, kus selguvad 2019. aasta parimad metsamajandajad. Metsapäeva raames toimub ka ekskursioon 2018. aasta parima metsamajandaja Lauri Salumäe metsa! 24. augustil kell 10.45-13 saab Mäehansu talus tutvuda Salumäede pere metsade ja metsamajandamispraktikatega ning kitse- ja lambakasvatusega. Tulijatele on kaetud ka lõunalaud, mekkida saab Mäehansu talu toodangut. Mäehansu talu asub Varangu külas, Rakverest u 20 min sõidu kaugusel. Kohale on võimalik tulla ka bussiga! Tasuta buss väljub Rakverest AQVA Spa parklast kell 10.00. Bussid sõidavad tagasi Rakverre kogu pere metsapäevale kell 13.00.

Kogu päeva vältel 12:00 kuni 18:00 on Rakvere kirikuplatsil tegevusi kogu perele. Tutvumiseks on väljas tõeliselt võimas metsatehnika ning ekspertidelt saab küsida metsanõu. Lisaks põnevatele väljapanekutele on päev täis erinevaid töötubasid ja jõukatsumisi alates metsaviktoriinist ja käbikorvpallist lastele kuni pesakastide meisterdamise või mõõdusaagimiseni välja. Täpsem info ja programm Eesti Erametsaliidu kodulehel
 

Eesti meitsrivõistlused on võistlussarja xCUT CUP 2019 tänavune kolmas jõukatsumine. Raiespordivõistluste olulisi eesmärke  on kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine, samuti ohutud töövõtted ja praktilised teadmised. Võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldatakse koostöös Luua Metsanduskooliga. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud metsast. 

 

 

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki