Eesti meistrivõistlused

2020. aasta Eesti raiemeister selgitatakse Luual

 

12. septembril selgub Luual Eesti meister raiespordis 2020. Raiespordi Eesti meistrivõistlused kuuluvad sarja  xCUT CUP 2020.

Eesti meistrivõistlustel osalevad Eesti, Läti, Leedu ja Soome parimad raiesportlased. „Võistlus tõotab tulla väga pingeline,“ rääkis raiespordisarja xCUT CUP projektijuht Mart Kelk. „Meistritiitlile võistlejaid on mitmeid. Eelolevatelgi võistlustel osalevad mitmekordsed Eesti meistrid ja maailmameistrivõistlustel silma paistnud Taavi Ehrpais ja Sulev Tooming, maailma ja Euroopa võistlustel juuniorsportlasena mehetegusid teinud ja nüüd profiklassis võistlev Jarro Mihkelson. Nii et võitjat ennustada on täiesti võimatu!“


Kelk lisas, et tähelepanuta ei tohiks jätta ka noori, alles alustavaid raiesportlasi. „Luua Metsanduskoolist tuleb raiesporti igal aastal võimekaid noori. Näiteks viimati Euroopa noortemeistriks pärjatud Henri Tokman, või mitmetel võistlustel silma paistnud Ralf Elfenbein. Aga üllatada võivad teisedki.“

Eesti meistrivõistlused on kindlasti hooaja tähtsündmus ja seepärast ajastatakse parim vorm just augusti lõppu. Enamus välisvõistlusi on peetud ning tihe hooaeg hakkab lõppema. Seega ongi parim võimalus hooajale punkt panna just Eesti meistritiitliga.

Raiespordivõistlustel võisteldakse viiel alal – langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine. Võistlused Luua Metsanduskooli staadionil algavad kell 9.00, pealtvaatajad saavad kaasa elada neljale platsialale. Raiespordi Eesti meister 2020 selgub laupäeva õhtul.

Eesti meitsrivõistlused on võistlussarja xCUT CUP 2020 tänavune kolmas jõukatsumine. Raiespordivõistluste olulisi eesmärke  on kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine, samuti ohutud töövõtted ja praktilised teadmised. Võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldatakse koostöös Luua Metsanduskooliga. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud metsast. 

 

 

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki