Eesti 100 tamme

Eesti Vabariigi 100 juubeliaastal on plaanis rajada üle Eesti 100 tamme tammikuid. Need on kas pargid, alleed või tammesalud, kus kasvabki sada tamme.

Tamm on jõuline sümbol, mis räägib igikestvusest ja on tugevasti meie folklooriski juurdunud. Tammesid on istutatud ajaloosündmuste vääristamiseks, kuna tammel on pikk eluiga ja tammedega koos on tänagi meieni jõudnud lood ja legendid meie ajaloost. Miks mitte jätta ka endast märk oma riigi ajalukku ja istutada Eesti Vabariigi 100 juubeliks tammepuu.

Tõrude kogumise ja nendest ise istikute kasvatamine loob väga isikliku sideme oma maa ja loodusega – keskkonnaga, kus me iga päev elame ja tegutseme, sageli ise selle peale eraldi mõtlemata. Osaledes sõprade, klassi või perega Eesti 100 tamme parkide rajamises saame osa millestki suurest ja igikestvast, ühise väärika eesmärgi nimel.

Esialgse plaani kohaselt istutatakse igasse maakonda vähemalt üks tammik, ja seda koolinoorte ja omavalitsuste koostöös. Selleks on andnud nõusoleku igast maakonnast vähemalt üks kool ja omavalitsus.Abilisteks on kindlasti ka metsa spetsialistid RMK-st, Eesti Erametsaliidust ja Eesti Metsaseltsist.

2013. aasta sügisel alustavad koolilapsed tammetõrude korjamisega, et neist 2018. aasta kevadeks noored istikud kasvatada, mida saaks ümber istutada sajandi tammikusse.

Seega miks mitte alustada ka oma pere, sõpruskonna või suguvõsaga Eesti Vabariigi 100 juubeliks tammiku rajamist.

Kui soovid samuti tammikute rajamises osaleda, tuleks selleks saata e-kiri aadressil tammed@riigikantselei.ee

Täpsem info projekti ja tegemiste kohta leiate projekti leheküljelt.

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki